KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14299013
nr 1429 9013
Ejnar Kohlmann
(1888-1968), Finland
Oljemålning, Signerad, skogsmotiv. Olja på duk, 45x53cm, yttermått inklusive ram: 61x70cm
Kondition: slitage
Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 1 november 2021
kl 18:59:15
400 kr
450 kr
Ejnar Kohlmann
Läs mer om Ejnar Kohlmann